Pozew o rozwód. Jakiego rodzaju warunki muszą zostać zrealizowane

Po ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko wraz z opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo właściwie prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich pracowników. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie trunków alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając kasy na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni spośród kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat lub też radca prawny. Aż do samego wniosku dołączamy nasze oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile tutaj jest jego komentarz wynosi nasz przychód, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew zostanie już sporządzany przez profesjonalnego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *