Pozew o rozwód. Nie musisz być zamożny żeby mieć adwokata

Przy ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko spośród opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do ludzi zamożnych. Chociaż jeszcze kilka lat temu jego sytuacja finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo właściwie prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Przy tym momencie znajomy związał się z inną kobietą i chce uregulować swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając kasy na adwokata pozew o rozwód szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni spośród kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Ma możliwość to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy nasze oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz zysk, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew stanie się już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi naszą sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *