Pozew o rozwód. Przykładowy wzór pisma

Po ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko wraz z opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich pracowników. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie trunków alkoholowych. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, Sprawdź to gdy z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając pieniędzy na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni wraz z kosztów sądowych i chcemy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Być może to być adwokat bądź też radca prawny. Służące do samego wniosku dołączamy nasze oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz zysk, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew będzie już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi naszą sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *