Pozew o rozwód. Losy z życia wzięte

Pozew o rozwód. Coś się kończy i coś zaczyna. Jak pokazują ostatnie badania statystyczne w naszym kraju rośnie liczba rozpadających się małżeństw. Według jednego z czołowych akademików z Uniwersytetu Łódzkiego aż jedna 3 zawieranych małżeństw kończy się rozwodem. Nie jesteśmy przy stanie władni, aby oceniać taki stan ze aspektów etycznych i moralnych. Jakimś jest natomiast jedno, powoduje to dezorganizacje społeczeństw jak i również zmniejsza się znaczenie więzi rodzinnych. Czasami jednak pozew o rozwód to jedyna rzecz, która pozostała małżonkom, aby uporządkować swoje sprawy życiowe.

Najczęstszą przyczyną, jaką podają mąż i moja ocena znajduje sie tutaj żona w uzasadnieniu składanego pozwu o rozwód jest niezgodność charakterów, nałogi drugiego męża np. alkoholizm, hazard lub zdrada. Można powiedzieć, iż są to tematy przewodnie praktycznie w każdej sprawie rozwodowej, jaka jest rozpatrywana przed sądem. Dochodzi po tym miejscu kwestia winy w rozpadzie związku małżeńskiego. Rozwód może stać się, bowiem orzeczony z winy jednego małżonka, z winy obojga małżonków lub bez wzmiankowania na temat winie.

Pozew o rozwód może zostać uwzględniony, jeżeli nastąpił solidny i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego. Z tym, że rozpatrywane są w tymże przypadku trzy płaszczyzny przejdz do tej strony istnienia małżeńskiego. Jest to pożycie o charakterze fizycznym, związek ekonomiczny gospodarczy między małżonkami i więź emocjonalna pomiędzy osobami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *